Tegoroczny wrzesień i październik upłyną nam bardzo pracowicie. Nasi podopieczni uczestniczyli w licznych zajęciach i imprezach.
Od 5 do 7 września grupa podopiecznych wraz z instruktorami miała okazję podziwiania piękna białowieskich okolic podczas wycieczki krajoznawczej w województwie podlaskim. Podczas wyjazdu nasza grupa nocowała w Hajnówce, miejscowości nazywanej "bramą do puszczy białowieskiej" położonej w pobliżu Białowieży. Ten trzydniowy wypad pełen był atrakcji. Wieczory umilała im muzyczna zabawa przy ognisku zaś od poranka intensywnie oddawali się zwiedzaniu okolicy. W Hajnówce, jako pierwszy punkt w planie zwiedzania znalazła się monumentalna a jednocześnie nowoczesna prawosławna cerkiew "Trójcy Świętej".
Następnie grupa zwiedziła Muzeum Kowalstwa. Sympatyczny Pan Kowal pokazał jak wygląda praca w kowalskim warsztacie. Wielu z uczestników miało również okazję samodzielnie uderzyć młotem w kowadło. Wieczorem zorganizowano ognisko. Przy dźwiękach muzyki i blasku ognia odbyły się tańce oraz pieczenie kiełbaski. Był to bardzo miły i udany wieczór dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Następnego dnia pierwszą atrakcją był przejazd leśną kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej na trasie Hajnówka- Topiłło. Była to ciekawym przeżyciem podczas którego członkowie wyprawy mieli okazję podziwiać piękno białowieskich lasów.
Po obiedzie grupa udała się do Rezerwatu Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Mieli tam możliwość przyjrzenia się z bliska wielu dzikim zwierzętom, takim jak: żubry, jelenie, rysie, żubronie, wilki, tarpany, łosie, dziki i sarny. Po zwiedzaniu znalazł się czas na kupno pamiątek. Odwiedzili również Muzeum Przyrodnicze, w którym mogli obejrzeć eksponaty ilustrujące faunę i florę Białowieskiej Puszczy.
Następnie spacerowali po ścieżkach Białowieskiego Parku Narodowego. Podczas tego spaceru mijali pomniki przyrody. Przez cały ten czas grupie towarzyszył Pan Przewodnik, który w interesujący sposób opowiadał o historii terenu i przyrodzie znajdującej się w puszczy. Również ostatni dzień obfitował w wiele atrakcji. Tego dnia wycieczkowicze z WTZ zwiedzali ruiny zamku i kopalnie kredy, a także świątynie prawosławne i katolickie położone w miejscowościach Tokary i okolicach Siemiatycz.
Z wycieczki pozostały nie tylko niezapomniane wspomnienia ale również wiele pięknych zdjęć. Podsumowując wyjazd możemy śmiało przyznać, iż był to bardzo dobrze i ciekawie spędzony czas.
Tekst opracowała: PRACOWNIA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH I TECHNIK AUDIOWIZUALNYCH
Autor fotografii: Grzegorz Lipiński
Komentarze
Prześlij komentarz