W ubiegłym tygodniu sześciu uczestników naszego warsztatu wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym PSOUU Koło w Łęcznej pt.: „S.O.S na sygnale”. Szkolenie odbyło się w WTZ w Janowicy.
Uczestnicy szkolenia przyswajali wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz tego jak poprawnie reagować w razie wypadku.
Zapytaliśmy naszych kolegów o ich wrażenia ze szkolenia:
Piotr Rypina: Szkolenie podobało mi się. Odświeżyłem swoje informacje na temat tego jak udzielać pierwszej pomocy. Takie szkolenia są potrzebne aby wiedzieć co robić jeśli ktoś zasłabnie lub ulegnie wypadkowi.
Monika Grzesiak: W czasie szkolenia dowiedziałam się m.in. jak wykonywać resuscytację, co można zrobić i jak się zachować gdy jesteśmy świadkami wypadku. Ćwiczyliśmy to jak poprawnie wezwać pomoc. Teraz już wiem jak postępować jeśli ktoś zasłabnie. Pani Karolina, która prowadziła szkolenie ćwiczyła z nimi różne scenariusze. Było dużo symulowanych sytuacji i pokazów co bardzo mi się podobało. Uważam, że warto było wziąć udział w takim szkoleniu i że każdy powinien je przejść.
Sebastian Golik: Na zajęciach dowiedziałem się jak udzielać pomocy w różnych sytuacjach,
np.: gdy ktoś ma napad epilepsji, przy zakrztuszeniach, omdleniach, oparzeniach, skaleczeniach. Wiem też jak wykonywać masaż serca, że u dorosłego człowieka powinno to być 30 uciśnięć na środku mostka oraz 2 wdechy aż do przywrócenia pracy serca. Takie rzeczy trzeba wiedzieć bo nie wiadomo kiedy mogą się przydać a są różne sytuacje w życiu.
Piotr Rafałek: Dzięki szkoleniu pojąłem jak ważne jest to aby wiedzieć jak udzielać pierwszej pomocy. Zrozumiałem że wiele zależy od tego jak szybko taka pomoc zostanie udzielona. Poznałem numery alarmowe oraz ćwiczyłem jak wzywać pomoc i pomagać. Zajęcia bardzo mi się podobały. Wierzę że ta wiedza przyda mi się i cieszę się że w razie czego nie będę stał obojętnie gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Marzena Krysa: Dowiedziałam się jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy oraz tego jak powinno się wzywać pomoc (pogotowie ratunkowe, straż pożarną czy policję). Całe szkolenie bardzo mi się podobało. Panowała miła atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy. Wiele razy powtarzaliśmy informacje i popieraliśmy je praktyką. Każdy z nas odgrywał scenki z wymyślonymi sytuacjami w których komuś potrzebna jest pomoc bo na przykład zasłabł lub uległ wypadkowi. Takie szkolenia według mnie są potrzebne aby jak najwięcej osób wiedziało jak należy się zachować i jak udzielać pierwszej pomocy.
Kinga Wawer: W czasie zajęć przyswoiłam wiele cennych informacji o których nie mówi się na co dzień. Cieszę się że teraz już będę wiedziała co robić jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, a takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie i w każdej chwili. Przed szkoleniem pewnie była bym w szoku i nie widziała co robić. A teraz znam numery alarmowe. Wiem gdzie dzwonić w razie potrzeby oraz jakie informacje przekazać. Wiem też co mogę zrobić sama. Dzięki udziałowi w szkoleniu czuję się bardziej pewna siebie i wiem że było mi to potrzebne.
Komentarze
Prześlij komentarz