„Moja ojczyzna” I miejsce dla WTZ PSONI w Świdniku w konkursie plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.
26 września br. w świdnickim kinie LOT, odbyło się rozstrzygnięcie XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, etapu wojewódzkiego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”- organizowanego przez lubelski oddział PFRON.
Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Moja ojczyzna” i dała możliwość pokazania prac w wielu różnorodnych kategoriach, tj.: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja.
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku zaprezentowali się w każdej z powyższych kategorii, zdobywając jednocześnie I miejsce (rzeźba kameralna i płaskorzeźba) i II miejsce (witraż).
Wśród najwyżej nagrodzonych prac znalazła „Polska Ludowa” (kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba) autorstwa: Sebastiana Golika, Sławomira Misiurka, Mateusza Gilety i Huberta Samonka, którą wykonali w pracowni ceramicznej pod kierunkiem Pani Joanny Filipek-Pawelec. Na pracę tą złożyło się wiele elementów wykonanych z gliny takich jak: naczynia, serwetki, podkładki, ptaki, postacie ludzi- wszystko to było utrzymane w ludowej stylistyce.
Inną pracą pochodzącą z pracowni ceramicznej była płaskorzeźba Sebastiana Golika pt: „Moje góry”.
II miejsce w kategorii malarstwo i witraż zdobyła praca pt: „Łany rzepaku” wykonana przez: Justynę Chudek, Ewelinę Mrugałę, Kamila Kuranta, Tomasza Kruka i Grzegorza Wawrzusiszyna- uczestników pracowni artystycznej witrażu, prowadzonej przez Panią Lilianę Drabek.
Nasi podopieczni zaprezentowali się również w kategoriach: malarstwo-„Dorożka” Moniki Dul oraz rysunek i grafika- „Polska złota jesień” Anny Binkiewicz i „Moja duma” Bartłomieja Lachowskiego. Koordynatorką wyżej wymienionych prac była Pani Maria Witkowska- prowadząca pracownie plastyczną.
Kolejną kategorią była tkanina i aplikacja, która reprezentowała praca pt.: „Moje miejsce w świecie” autorstwa Zofii Werner, Anny Krupskiej i Małgorzaty Iwańczuk. Wykonano ją techniką filcowania w pracowni krawieckiej prowadzonej przez Panią Agnieszkę Grelę.
Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a osoby nagrodzone – bony podarunkowe o wartości 300 zł.
Nagrodzone prace – I miejsce „Polska Ludowa” wykonania w pracowni ceramicznej oraz II miejsce - „Łany rzepaku” wykonana w pracowni witrażu, zostały zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w siedzibie PFRON w Warszawie.
Tegorocznej gali towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, na którą złożył się koncert uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. Tadeusza Szeligowskiego z Lublina jak również występ Pana Dariusza Tokarzewskiego (VOX).
Instruktor terapii zajęciowej
Joanna Filipek-Pawelec
Komentarze
Prześlij komentarz